4 december 2025: Inspiratiesessie: Praktische toepassing van AI in de logistiek
Terugblik:
Iedereen heeft het over AI, maar hoe kan je dit nou praktisch toepassen in de logistiek. Hoe werkt het, wat kan je ermee, wat is het effect op onze sector, maar ook op de arbeidsmarkt?
Op donderdag 4 december organiseerde Vijfsterren Logistiek samen met de Rabobank en MIEC Data & AI deze inspirerende middag bij Chain Logistics in Uden. Naast de kennis en ervaringen van specialisten was er vooral ook ruimte voor interactie in het programma. En natuurlijk was er ook tijd om samen in gesprek te gaan, mét een lekker hapje en drankje.
Nicolien Hendrickx – Programma Manager van Vijfsterren Logistiek, heette iedereen welkom en bedankte Rob Jansenvoor de prachtige locatie en top verzorging van de gasten.
Rob stelde Chain Logistics aan de deelnemers voor, waarna we van start konden met het onderwerp van deze bijeenkomst; AI in de Logistiek.


Is jouw bedrijf al onderweg naar een AI gedreven bedrijf?
Niels Snoep – Themamanager Digital, Tech & Innovatie van de Rabobank was vervolgens aan de beurt en nam ons mee in de wereld van digitalisering en technologie. Hoe kan technologie ons kan helpen om een fijner en beter leven te hebben?
50% van alle banen wereldwijd wordt door of met ondersteuning van technologie gedaan en de gen AI technologie zal invloed hebben op 40% van alle banen. Nu al. AI is al 70 jaar oud en werd vooral gebruikt op basis van voorspellingen en analyses te doen. De belangrijkste vraag is hoe je deze technologie nu al voor jouw bedrijf kan laten werken en hoe je deze ‘super assistant” in kan zetten om de eigen productiviteit te verhogen.
Vragen die voorbij kwamen waren o.a.;
• Krijgen we straks digitale medewerkers op de loonlijst?
• Weet jij wat prompt is? En hoe je de juiste maakt? Zodat je de goede informatie verkrijgt?
• Heb jij al een AI beleid? En ben jij je mensen aan het opleiden?
Het goede nieuws is dat je wanneer je een beetje handig met taal bent (je boodschap en wens duidelijk kan maken) je al heel gemakkelijk met AI aan de slag kan.
Bekijk de presentatie van Niels via onderstaande groene button.


Ga samen met enthousiastelingen in je organisatie experimenteren met generatief AI-tools
Geert-Jan Peters – Programma Manager bij MIEC Data en Rudolf Grimm – docent Logistiek/LLO op Koning Willen 1 college haakten hier mooi op aan. Zij belichtten de wereld van AI in relatie tot mbo-ers en maken zich sterk voor een toekomst waarin alle mbo professionals vertrouwd zijn met data en AI.
MIEC Data & AI is een RIF (Regionaal Investerings Fonds) van de verenigde Brabantse mbo-scholen. Deze RIF stimuleert de samenwerking tussen bedrijfsleven en onderwijs zodat de MBO-student goed voorbereid is op de toekomstige arbeidsmarkt. Het is belangrijk dat alle medewerkers in een organisatie worden opgeleid. MIEC-Data & AI biedt 3 gratis online leermodules aan op het gebied van prompting, data veiligheid en data privacy waar de achterban van Vijfsterren Logistiek gebruik van kan maken. Deze leermodules zijn te vinden op de website van MIEC Data & AI.
De uitdaging is concreet aan de slag te gaan. Hiervoor is er een workshop serie beschikbaar voor ondernemers om te volgen. Dit wordt op dit moment binnen de POM (Platform Ondernemend Meierijstad) al gedaan. Leiderschap is de sleutel om samen aan de slag gaan met AI, daar zit ook de sociale innovatie.
Data als integraal onderdeel van de logistiek
Rudolf nam het woord over van Geert-Jan en benadrukte dat het belangrijk is te weten waar je data staat en wie daar toegang toe heeft. Stel daar vragen over!
De servers van de Grote Drie (Microsoft, Google en Amazon) zijn technisch de veiligste havens, maar de keuze ervoor is vaak een Systeem 1-reactie op gemak en merkvertrouwen, waardoor het Systeem 2-risico van Amerikaanse data-soevereiniteit wordt genegeerd.
Wat als iemand de datakraan dichtdraait …
Het belangrijkste advies van deze zeer informatieve middag
Ga experimenteren, kijk naar het gratis materiaal wat beschikbaar is, zoek de enthousiastelingen in je bedrijf, en ga gecontroleerd aan de slag!
Bekijk de presentatie van Rudolf via onderstaande groene button.


De bijeenkomst werd afgesloten met een hapje en drankje en er werd natuurlijk nog uitgebreid nagepraat over verkregen informatie.
Meer informatie:
Mocht je nog vragen hebben over deze bijeenkomst of dit onderwerp, neem dan contact op met Nicolien Hendrickx via nicolienhendrickx@vijfsterrenlogistiek.nl.
In samenwerking met:


